Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up
elektromobilnosc-program-rzadowy-moj-prad

Mój Prąd 4.0

Już wkrótce nowa edycja programu „Mój Prąd”. Zakres programu zostanie rozszerzony o takie elementy jak: inteligentne systemy zarządzania energią w domu, punkty ładowania (ładowarki do samochodów elektrycznych), magazyny energii elektrycznej oraz magazyny ciepła i chłodu.

Celem nowej odsłony programu „Mój Prąd” będzie m.in. zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Polski, co spowoduje wzrost udziału OZE w miksie energetycznym.
Według wstępnych informacji program ma ruszyć w pierwszym kwartale 2022 roku. Zgodnie z wypowiedziami przedstawicieli Ministerstwa Klimatu i Środowiska w tej edycji również ma zostać zachowana prosta forma ubiegania się o dotację.
Program kierowany będzie do osób fizycznych (prosumentów), które planują wytwarzać energię na własne potrzeby i posiadają umowę kompleksową z Operatorem Systemy Dystrybucyjnego. Dofinansowanie przysługiwałoby na budowę zupełnie nowej instalacji, której moc nie mogłaby być mniejsza niż 2 kW i nie mogłaby przekraczać 10 kW.
Budżet programu planowany jest w wysokości ok 1 mld zł.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *